top of page
Kuj. Kuj. Kujunduse Simple Photo Pug Twitter Post koopia koopia koopia (Facebooki kaanepil
153183768_5178178045557123_977182670831606263_n.jpg

Eesti keele mainekujundajate
tunnustuskonkurss

Virumaa eesti hariduse selts (VEHS) kuulutab koostöös Eesti riigiametnike klubiga välja eesti keele mainekujundajate konkursi, mille eesmärk on välja selgitada 2021. aasta parim Ida-Virumaa eesti keele õpetaja, eesti keeles õpetav õpetaja ja eesti keele sõber. Kandidaate saab esitada 28. jaanuarini 2022.

Tunnustuskonkursile oodatakse ettepanekuid kolmes kategoorias:

 

Teist korda korraldatava konkursi eesmärgiks on tunnustada tublisid ja teotahtelisi Ida-Virumaa õpetajaid, kes õpetavad muu õppekeelega õpilasi eesti keeles, väärtustavad eesti keeles antavat haridust ja on eeskujuks õpilaste väärtushoiakute ning õpioskuste kujunemisel. Aasta eesti keele sõbra nominatsiooniga tunnustatakse organisatsiooni, ettevõtet, ühendust või üksikisikut, kes ei ole haridusega otseselt seotud, kuid on andnud olulise panuse eesti keele õppe toetamiseks või selle väärtustamiseks.

Nominendid valib välja Virumaa eesti hariduse seltsi juhatus ning laureaadid kuulutatakse välja Viru vangla ja Eesti riigiametnike klubi eestvedamisel toimuval pidulikul Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel 22. veebruaril Jõhvi kontserdimajas.

Ettepanekuid tunnustamiseks võivad VEHS-i juhatusele teha kõik soovijad, samuti võib kandidaadiks esitada enda kandidatuuri.

Esitatav õpetaja võib töötada nii lasteaias, põhikoolis, gümnaasiumis, kutsekoolis, kõrgkoolis, huvikoolis kui koolituskeskuses.

Infot konkursi tingimuste kohta saadetakse kõikidesse Ida-Virumaa koolidesse ja jagatakse sotsiaalmeedias.

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud konkursile laekus 18 ettepanekut kaheksast Ida-Virumaa haridusasutusest. VEHS-i juhatus valis välja kolm nominenti kolmes kategoorias:

Aasta eesti keele õpetaja 

I koht − Meeli Rjabova, Sillamäe eesti põhikool

II koht − Katre Sosi, Kohtla-Järve gümnaasium

III koht − Erika Kalmus, Maleva põhikool

Aasta eesti keeles õpetav aineõpetaja

I koht − Maaris Virkus-Peetsalu, Kohtla-Järve Järve kool 

II koht − Jekaterina Korolko, Narva Vanalinna riigikool

III koht − Anna Soosaar, Maleva põhikool

Aasta eesti keele sõber

I koht − Aire Rässa, Kohtla-Järve slaavi põhikool 

II koht − Ainikki Seppar, Kohtla-Järve gümnaasium

III koht − Marita Pilli, Kohtla-Järve slaavi põhikool 

 

„Suur ettepanekute arv kinnitas, et Ida-Virumaa haridusjuhid väärtustavad ja tunnustavad eesti keele arendamisse panustavate õpetajate igapäevatööd. Loodan, et VEHS-i algatatud tähelepanu annab kõikidele eesti keele hariduspõldu kündvatele inimestele lisaenergiat ja -motivatsiooni. Kutsun taas kord kõiki inimesi vaatama peeglisse ja küsima: „Mida mina olen teinud eesti keele toetamiseks Ida-Virumaal?“ Väike samm meie kõigi poolt aitab ellu viia ühise unistuse – riigikeele oskus on kättesaadav kõikidele maakonna noortele,“ sõnas Virumaa eesti hariduse seltsi esimees Mare Roosileht toona.

Virumaa eesti hariduse selts moodustati 2019. a kevadel, et säilitada ning väärtustada Ida-Virumaa õppeasutustes eestikeelset haridust ning eesti kultuuri. Seltsi esimese tööaasta väljakutseks oli Kohtla-Järvele 100% eestikeelse riigigümnaasiumi loomise toetamine, mis oli kogu maakonna jaoks märgilise tähendusega.

Lisainfo konkursi ja tunnustusürituse korralduse kohta:

Virve Linder

Eesti Riigiametnike Klubi

Projektijuht

Virve.linder@just.ee

 

Eesti keele mainekujundajaid aitavad tunnustada:

Erak_logo_Artboard 30..png
Viru_Vangla_logo.png
Kuj. Kuj. Kujunduse Simple Photo Pug Twitter Post koopia koopia koopia (Facebooki kaanepil

Tea Allikmäe

Anneki Teelahk

selver-logo.png
logo_est_block.png
Logo Toila.jpg
Allalaaditud fail (3).jpg
INSA_logo_full_horizontal.png
jõhvi logo.png
company_logo (1).png
bottom of page