top of page

T, 04. okt

|

Jõhvi

Õigusemõistmise nädal: Ukraina lühifilmide õhtu Jõhvi kohtumajas

4. oktoobri õhtul kell 17.30 Jõhvi kohtumaja saalis Ukraina lühidokumentaalfilme „Õigluse karistuslöök“ ja „Põrgu ja paradiisi vahel“, mis räägivad kahest Euroopa Inimõiguste Kohtusse jõudnud juhtumist.

Õigusemõistmise nädal: Ukraina lühifilmide õhtu Jõhvi kohtumajas
Õigusemõistmise nädal: Ukraina lühifilmide õhtu Jõhvi kohtumajas

Aeg ja koht

04. okt 2022, 17:30 GMT +3

Jõhvi, Kooli 2, Jõhvi, 41533 Ida-Viru maakond, Estonia

Kirjeldus

Õigusemõistmise nädala puhul näidatakse 4. oktoobri õhtul kell 17.30 Jõhvi kohtumaja saalis Ukraina lühidokumentaalfilme „Õigluse karistuslöök“ ja „Põrgu ja paradiisi vahel“, mis räägivad kahest Euroopa Inimõiguste Kohtusse jõudnud juhtumist.

Seejärel on kavas ka aruteluring, kus osalevad teiste seas riigikohtunik Julia Laffranque, Ida politseiprefekt Tarvo Kruup ja Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev.

"Põrgu ja paradiisi vahel”

Perekond elab looduskaunis kohas. Ühel hetkel rajatakse nende kodu külje alla kaevandus. Kohalikele elanikele lubatakse, et see loob uusi töökohti. Tegelikult saavad nad aga endale naabriks tõelise koletise – 60 meetri kõrguse ja järjest kasvava jäätmemäe. Joogivesi on saastatud ja inimesed kannatavad mitmesuguste tervisehädade all. Kaks perekonda võtavad ühel hetkel julguse kokku ning alustavad pikka ja vaevarikast kohtuteed.

“Õigluse karistuslöök”

Bohdan on noor töömees, kes elab õnnelikku elu. Ta on hobisportlane, kohaliku jalgpallimeeskonna väravavaht, kel on armastav naine ja imeline poeg. Mees elab täisverelist elu, kuni satub ühel õhtul arusaamatustesse ja konflikti politseiga, mis lõpeb traagiliselt. Järgneb aastaid kestev võitlus õigussüsteemiga. Vahepeal kaalub perekonna ja sisstuleku kaotanud mees isegi endalt elu võtmist, kuid lõpuks lootus võidab.

Filmide autor Vjatšeslav (Slavik) Bihun on Ukraina filmitegija ja õigusteadlane. Ta on sündinud Taga-Karpaatias ning õppinud ja töötanud mitmes Euroopa juhtivas ülikoolis ja uurimisasutuses, samuti tegutsenud juristina Euroopa Inimõiguste Kohtus.

Huvilised saavad end filmiõhtule kirja panna SIIN.

Õigusemõistmise nädala programmiga saab tutvuda SIIN.

Jaga üritust

bottom of page