top of page

L, 19. märts

|

Narva

"Ma võiksin sulguda pähklikoorde"

19. m kell 19.00 toimub Vana Lava uue kuraatorprogrammi "Pärast kõike. Uus ilmakord" lavastuse "Ma võiksin sulguda pähklikoorde" esietendus Narva teatrikeskuses. Lavastaja Priit Põldma, dramaturg Aare Pilv. Peale etendust toimub publikuvestlus lavastaja ja näitlejatega.

Registreerumine on lõppenud!
Tutvu teiste üritustega.
"Ma võiksin sulguda pähklikoorde"

Aeg ja koht

19. märts 2022 19:00

Narva, Linda 2, 20309 Narva, Estonia

Kirjeldus

19. m kell 19.00 toimub Vana Lava uue kuraatorprogrammi "Pärast kõike. Uus ilmakord" lavastuse "Ma võiksin sulguda pähklikoorde" esietendus Narva teatrikeskuses. Peale etendust toimub publikuvestlus lavastaja ja näitlejatega.

„Oh jumal! Ma võiksin sulguda pähklikoorde ja lugeda end mõõtmatu ruumi kuningaks, kui mul ainult ei oleks halbu unenägusid.“ William Shakespeare, “Hamlet”

Aina rohkem inimesi elab üksinda. Osa neist on jäänud üksi elu keerdkäikudes, osa leidnud, et üksiolemine on nende jaoks kõige sobilikum eluvorm. Mida see tähendab? Ressursside üleküllust, võõrandumise ajastut, üksilduse epideemiat?

Lavastuse loojad on intervjueerinud inimesi, kes elavad, töötavad, rändavad üksinda. Kas nad näevad seejuures ka halbu unenägusid ja mida nende tõrjumiseks ette võtavad? Ja kes see inimene siis lõppude lõpuks on, üksiklane või karjaloom?

„Ma ei oska mõelda, millal see hetk on, kui ma üksildane olen. Pigem ma tegelen terve elu sellega, et inimesi eemale tõrjuda. Mu vanaema küsis, et kuidas sa saad minna koju nii, et tuli ei põle. Ma ütlesin: kallis vanaema, pole midagi paremat, kui minna koju, kus tuli ei põle, ma saan ukse kinni panna ja ma ei pea enam mitte midagi mitte kellegagi rääkima, siis on minu aeg. Vanaema ei saanud lõpuni aru…“ Triin, 41

„Bioloogiliselt me oleme karjaloomad, meil on väga vaja, et keegi patsutaks aeg-ajalt selga, teeks pai, nopiks seljakarvadest satikaid. Seda satikate noppimise tunnet ei saa enda jaoks välja mõelda, endale ise väljastada. Loomulikult on vaja silmast silma vaadata. Aeg-ajalt. Teise inimese soojust ei saa nagu… ahjust.“ Ervin, 33

Tekst Mari-Liis Lill, Aare Pilv, Priit Põldma Lavastaja Priit Põldma Lavastusdramaturg Aare Pilv Kunstnik Arthur Arula Helikujundaja Kalle Tikas Valguskunstnik Priidu Adlas (Eesti Draamateater) Videokunstnik Laura Romanova Liikumisjuht Ingmar Jõela (Von Krahli Teater) Mari-Liis Lill, Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater), Liina Olmaru, Gert Raudsep, Sander Roosimägi, Joosep Uus (Eesti Noorsooteater)

Läbi Eesti Riigiametnike Klubi registreerudes ja makstes on pilet 8 eurot/sooduspilet 6 eurot (pensionäridele, õpilastele ja õpetajatele). Tavahinnad 18 eurot ja 12 eurot.

Osalustasud tuleb maksta Rahandusministeeriumi kontole numbriga EE731010220027689012.

Makse tegemisel märkida ära viitenumber 2800080561 ning selgitusse oma nimi (või kui ülekande teeb teine inimene,

siis inimese nimi kelle eest makse sooritatakse) ning millega on tegu. Näiteks: Siim Susi, ERAK, esietendus 19.03

Jaga üritust

bottom of page