top of page

T, 30. nov

|

Jõhvi

Kuidas vabaneda korruptsioonist?: "Organisatsioonikultuur ja väärtused"

Novembris ja detsembris viiakse Jõhvi kontserdimajas läbi tasuta avatud loeng-koolituste sari „Kuidas vabaneda korruptsioonist?“, mille raames toimuvad viiel järjestikusel teisipäeval algusega kell 17.30 tasuta korruptsiooniteemalised loengud.

Registreerumine on lõppenud!
Tutvu teiste üritustega
Kuidas vabaneda korruptsioonist?: "Organisatsioonikultuur ja väärtused"
Kuidas vabaneda korruptsioonist?: "Organisatsioonikultuur ja väärtused"

Aeg ja koht

30. nov 2021, 17:30 – 19:00

Jõhvi, Jõhvi, 41537 Ida-Viru County, Estonia

Kirjeldus

Novembris ja detsembris viiakse Jõhvi kontserdimajas läbi tasuta avatud loeng-koolituste sari „Kuidas vabaneda korruptsioonist?“, mille raames toimuvad alates 9. novembrist viiel järjestikusel teisipäeval algusega kell 17.30 tasuta korruptsiooniteemalised loengud, kuhu on osalema oodatud nii riigiasutuste, kohalikuomavalitsuse, eraettevõtete ja mittetulundusühingute töötajad kui ka kõik teised aktiivsed kodanikud.

Iga organisatsioon saab korruptsiooni ennetada parimal viisil siis, kui mittekorruptiivne tegutsemine on osaks organisatsiooni DNA-st ehk organisatsioonikultuurist. Ainult kontrolli ja karistamise meetmed üksinda ei anna tulemusi. Kui töötajad ja partnerid tunnevad, et nad on õiglaselt koheldud, ei teki vajadust ka ebaausate võtete kasutamiseks. 

Sarja 4. loengus, mis on pühendatud organisatsioonis korruptsiooni ennetamisele, käsitleme laiemalt meetmeid, mida rakendada igat tüüpi organisatsioonis:

- Kuidas luua ühtseid väärtusi ja vaatleme, mis on peamised pehmed meetmed eetiliste vahendite kaudu organisatsioonikultuuri nügida;

- Käsitleme partnerite korruptsiooniriskide maandamise võimalusi;

- Arutame, kuidas ja milleks üles seada vihjeandmise meetmeid.

Koolitussarja lektoritena astuvad üles eksperdid, kes igapäevaselt oma töös korruptsiooni erinevate tahkudega kokku puutuvad: MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees, endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, Viru Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Gardi Anderson, Riigikontrolli nõunik Airi Mikli, PPA Korruptsioonikuritegude büroo Ida talituse juht Allar Lehtlaan ja Kaitsepolitseiameti Ida osakonna direktor Andres Kangur. Kõik viis loeng-koolitust on eraldiseisvad, kuid moodustavad omavahel seotud terviku.

Jaga üritust

bottom of page