top of page

T, 16. nov

|

Jõhvi

Kuidas vabaneda korruptsioonist?: "Korruptsiooni uurimine Eesti õiguskaitsesüsteemis"

Novembris ja detsembris viiakse Jõhvi kontserdimajas läbi tasuta avatud loeng-koolituste sari „Kuidas vabaneda korruptsioonist?“, mille raames toimuvad viiel järjestikusel teisipäeval algusega kell 17.30 tasuta korruptsiooniteemalised loengud.

Registreerumine on lõppenud!
Tutvu teiste üritustega
Kuidas vabaneda korruptsioonist?: "Korruptsiooni uurimine Eesti õiguskaitsesüsteemis"

Aeg ja koht

16. nov 2021 17:30 – 19:00

Jõhvi, Jõhvi, 41537 Ida-Viru County, Estonia

Kirjeldus

Novembris ja detsembris viiakse Jõhvi kontserdimajas läbi tasuta avatud loeng-koolituste sari „Kuidas vabaneda korruptsioonist?“, mille raames toimuvad alates 9. novembrist viiel järjestikusel teisipäeval algusega kell 17.30 tasuta korruptsiooniteemalised loengud, kuhu on osalema oodatud nii riigiasutuste, kohalikuomavalitsuse, eraettevõtete ja mittetulundusühingute töötajad kui ka kõik teised aktiivsed kodanikud.

Koolitussarja lektoritena astuvad üles eksperdid, kes igapäevaselt oma töös korruptsiooni erinevate tahkudega kokku puutuvad, teiste seas MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees, endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, Riigikontrolli nõunik Airi Mikli, PPA Korruptsioonikuritegude büroo Ida talituse juht Allar Lehtlaan ja Kaitsepolitseiameti Ida osakonna direktor Andres Kangur. Kõik viis loeng-koolitust on eraldiseisvad, kuid moodustavad omavahel seotud terviku.

Sarja 2. loengu "Korruptsiooni uurimine Eesti õiguskaitsesüsteemis" lektoriks on Viru Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Gardi Anderson. Seekordne loeng loob tausta ja mõistmise korruptsiooni uurimise ja menetlemise, kuid ka laiemalt Eesti õiguskaitsesüsteemi kohta. 

Teemadena käsitleme:

● korruptsiooni all kannatanu määratlemist;

● korruptsioonist teavitamise võimalusi;

● korruptsiooni uurimise eripära (jälitustoimingud, oportuniteedi põhimõte jms);

● edasikaebamise mehhanisme kohtusüsteemis;

● korruptsiooni karistavaid meetmeid (süüdimõistva otsuse mõju ühiskonnas).

Jaga üritust

bottom of page