top of page

N, 24. nov

|

Jõhvi

KinoFF eriseanss Viru vanglas 24.11.2022

Juba sel neljapäeval, 24. novembril 2022 toimub midagi erakordset – Legendaarse Pimedate Ööde filmifestivali Ida-Virumaa alafestival KinoFF jõuab Viru vanglasse!

Üritus lükkub edasi!
Tutvu teiste üritustega
KinoFF eriseanss Viru vanglas 24.11.2022
KinoFF eriseanss Viru vanglas 24.11.2022

Aeg ja koht

24. nov 2022, 15:30

Jõhvi, Jõhvi, 41536 Ida-Viru County, Estonia

Kirjeldus

Juba sel neljapäeval, 24. novembril 2022 toimub midagi erakordset –

Legendaarse Pimedate Ööde filmifestivali Ida-Virumaa alafestival KinoFF jõuab Viru vanglasse!

Ootame kõiki kell 15.30 Viru vangla spordisaali, mis vaid üheks päevaks transformeerub kinosaaliks, mängufilmi „Valik“ eriseansile, kus osalevad nii meie meeskonnaliikmed kui kinnipeetavad, et üheskoos astuda sammuke TULEVIKU VANGLALE ja sidusamale ühiskonnale lähemale.

Mängufilm „VALIK“

2022. aastal viis Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja Viru Filmifondi toel ellu julge ja ambitsioonika keeleõppeprojekti - oma filmiakadeemia, millele järgnes ehtsa mängufilmi "Valik" sünd ja linastumine suurtel ekraanidel.

12. novembril toimus Kohtla-Järvel PÖFFi erifestivali KinoFF raames filmi „Valik“ esilinastus, alates 27. novembrist jõuab film Apollo kino ekraanidele Ida-Virumaal.

ia keeleõppe- ja lõimumisprojekti tulemuseks ning on esimene Narvas ja narvakate poolt loodud professionaalne täispikk mängufilm. Tänu filmiprojektile said eesti keele praktikat, eneseusku, uusi oskusi ning sõpru mitmest Eesti nurgast üle 40 narvaka.

Mängufilm „Valik“ on inspireeritud tõsieluloost, mis leidis aset 90ndate lõpus Narvas ning räägib noorest piirivalvurist, kes peab valima armastuse ja seaduse vahel. Narva oli siis peamiselt venekeelne piirilinn, kus valitses suur tööpuudus. Riigipiir oli paljudele linnaelanikele ainsaks ja mitte kõige ausamaks sissetulekuallikaks. Keset lokkavat salakaubandust ja uue riigi ülesehitamist oli raske olla Eesti piiri valvur. Kohaliku allilma bossi tütar, nääpsuke Inna Reinsalu, töötas piirivalves ja soovis ise oma elu üle otsustada, kuid ühel hetkel seisis ta raske valiku ees.

Filmi aitasid üles võtta kohalikud filmitegijad: režissöör Jelena Pazilina, helilooja ja helirežissöör Dmitri Piibe, operaator ja montaažirežissöör Sofia Kostenkova, kunstnik Tatjana Sonina, valgusmeister Aleksei Zemskov, grimmikunstnik Signe Viilop, produtsent Julia Viirsalu ja administratiivdirektorina Narva eesti keele maja juht Anna Farafonova. Idee autorid ja stsenaristid on Narva eesti keele maja õpetaja Julia Viirsalu ning Kultuuriministeeriumi nõunik Krismar Rosin.

Peategelase Inna Reinsalu rollis astub üles näitleja Anastasiia Pylaeva, lisaks temale mängivad filmis Tanel Saar, Aleksandr Zhilenko, Gerhard Saks ja Marina Malova ning Narva eesti keele maja filmiakadeemia lõpetanud inimesed.

Filmi originaalmuusika on loonud helilooja ja helirežissöör Dmitrii Piibe. Mängufilmi süžee sügavuse rõhutamiseks saadi luba kasutada Narva noorte rockbändi „Pale Alison“ oma kirjutatud lugu „Kogda umrjot Zemlja.“

Seansi kestus: 1 tund.

Jaga üritust

bottom of page