top of page

N, 31. märts

|

Jõhvi

Filmi- ja vestlusõhtu "Soo"

Neljapäeval, 31. märtsil algusega kell 18 toimub Jõhvi kontserdimaja kinos Amadeus filmi "Soo" seanss, mille külalisteks on filmitegijad.

Filmi- ja vestlusõhtu "Soo"

Aeg ja koht

31. märts 2022 18:00 GMT +3

Jõhvi, Pargi 40, Jõhvi, 41537 Ida-Viru maakond, Estonia

Kirjeldus

Neljapäeval, 31. märtsil kell 18 oled oodatud kinosse Amadeus filmi- ja vestlusõhtule „Soo“. Külas on filmiprodutsent Tanel Tatter ja peategelane Hanna-Ly Aavik!

Filmist: 

Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm “Soo” on põnevusest pakatav armastusfilm, mis viib meid 1917. aastasse, kui Euroopas möllas Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava (Franz Malmsten) tuleb Pariisist tagasi venna sootallu ja mässib ennast tahtmatult konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga, kes ahistab kohalikku tütarlast Hildat (Hanna-Ly Aavik). Kaunist ja salapärast tüdrukut hüütakse Metskassiks ning edevaloomuline Toomas avastab ennast järsku keset trillerlikku võitlust armastuse eest, mille panuseks on ei vähem ega rohkem kui tema enda elu.

Kokkupõrkes kohaliku jõhkardiga lööb välja Toomase vastuoluline loomus ja tal tuleb nüüd korraga võidelda nii “sookolli” kui ka iseenda sees kasvava ebakindlusega.

See on ajastufilm ühest maailma-ajaloo murrangulisest hetkest, milles põimub omapärase atmosfääriga põnevuslugu niisama kaasahaarava armastuslooga. Loomulikult ei puudu filmist ka Lutsu teostele omane huumor ja värvikad kõrvaltegelased. Filmi võttepaigad asuvad keset ainulaadset ja lummavat Eesti soomaastikku.

Osalustasu:

ERAK liige TASUTA!

Külaline 4 eurot

Osalustasud tuleb tasuda Rahandusministeeriumi kontole numbriga EE731010220027689012. Makse tegemisel märkida ära viitenumber 2800080561 ning selgitusse oma nimi ning millega on tegu. Näiteks: Siim Susi, ERAK, "Filmiõhtu 31.03".

Jaga üritust

bottom of page