Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

Üritused

JAANUAR 2020*

Kava täieneb jooksvalt.

Kolmapäeval, 15. jaanuaril kell 19
Rakvere teatri etendus „Paunvere poiste igavene kevade“ Jõhvi kontserdimajas.
 
Paunvere elanikud Kiir, Toots, Teele või Arno ei vaja tutvustamist. Siiski on kirjanik ja lavastaja Urmas Lennuk võtnud kätte tavapärasest pikema ajavahemiku ning kirjutanud üheks näidendiks kokku 20 aastat paunverelaste elust ja juhtumistest. Nii on sündinud lavastus „Paunvere poiste igavene kevade”. On seda, mis kõigile „Kevadest” tuttav, kuid ka palju enamat – see on meile omaseks saanud tegelaste retk läbi armastuse, nooruse, isamaa, ilu, elu ja surma.
 
Registreeru ERAK ühiskülastuse piletiostuks Kõik teised saavad piletid toredale etendusele soetada  

 
Vanameistri Topeltvix on mälumänguõhtute sari, mille raames toimuvad Vanameistri pubis vaheldumisi muusika- ja pubiviktoriinid.

Osalema on oodatud ka kõik teised sõprus- ja meeskonnad. Võta korraldajatega ühendust FB vahendusel (https://www.facebook.com/events/370085697240888/) või mine lihtsalt õigeks ajaks kohale ;)
 

 
Kolmapäeval, 22. jaanuaril kell 18 ootab sind lummav filmi- ja vestlusõhtu „Fred Jüssi. Olemise ilu“ kinos Amadeus. Külaliseks on režissöör Jaan Tootsen.
 
Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused.

Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.
 
Registreeru ERAK ühiskülastusele Kõik teised saavad piletid soetada Piletimaailmast või kino Amadeus kassast.
 

 
Uue aasta esimene Arukate Akadeemia toimub kolmapäeval, 22. jaanuaril kell 18.30 Kohtla-Järve Gümnaasiumi aatriumikohvikus Koht 37. Mälumänguõhtut hakkavad toimuma üle nädala.
Mälumängu ERAK esindusse registreeru  
Kutsume ka kõiki teisi toredaid kollektiive ja sõpruskondi end proovile panema ja uusi teadmisi ammutama. Osalemine on TASUTA ja registreerumine ei ole vajalik – ole lihtsalt õigel ajal kohal ;)

 

Neljapäeval, 23. jaanuaril kell 19 ootab sind Jõhvi kontserdimajas võimas kontsertelamus, sest laval on Dagamba kavaga #LudwigVanRammstein.
KAVAS: Beethoveni ja Rammsteini muusika – mässulisus, toores jõud ja karm lüürika.
Mis on ühist 18. sajandi klaveri- ja orkestriteostel ning 20. sajandi rokkbändi lugudel? Kontsert rabab võrdluse ja äratundmisega, teejuhiks ansambli virtuoossus, jõud ja loomingulisus. Ansambli sama pealkirjaga CD-plaat võitis 2017. aastal Läti parima instrumentaalmuusika albumi tiitli, parima kujunduse preemia ja nominatsooni nn Läti Grammyle Zelta Mikrofons.
Registreeru ERAK ühiskülastuse piletiostuks


Uuest aastast laiendab Eesti Riigiametnike Klubi oma tegevust Narvas. Kuigi Narvast on kujunenud meie ürituste üks populaarsemaid toimumiskohti siis nüüdsest saavad sealsed üritused toimuma regulaarselt iga kuu viimasel kolmapäeval.
Seekord osaleme 29. jaanuaril kell 19 Vaba Lava Narva etenduse "Üleminekuaja inimesed" esietendusel. Jõhvi ja Kohtla-Järve piirkonna inimesed sõidutab turvaliselt kohale meie teatribuss.

Tutvustus:
Viimase saja aasta jooksul on tabanud Eestit mitu migratsioonilainet ja täna arutletakse uue töömigrantide laine saabumise üle. Üleminekuaja inimesed täna ja toona – need on kõik, kes on kunagi kokku puutunud mõtte või vajadusega lahkuda riigist ja asuda mõnda teise riiki elama. Narva on selles kontekstis unikaalne selle poolest, et kord leidsid kõik linna elanikud end elamas teises riigis. Üleminekuaegade visuaalseks sümboliks võib nimetada M. Chagalli loomingut, pilte, mille on maalinud üks neist inimestest, kes elas muutuste ajastul, kes immigreerus Nõukogude Liidust ja jättis Eestisse armsama. Just läbi sündmuste tunnistajate isiklike lugude on võimalik mõista üleminekurituaali fenomeni, riitust, mille läbinuna pead määratlema end ja oma rolli uues ühiskonnas.

See etendus on sotsiaalne eksperiment, mis lubab Narva näitel projitseerida millises ühiskonnas me lähitulevikus elame. Milliseid eesmärke me endale püstitame ja kuidas peaksime nõukogude minevikku reflekteerima.
Registreeru ERAK ühiskülastuse piletiostuks


Neljapäeval, 30. jaanuaril kell 18 võtame ühiselt hetkeks aja maha Toila Spa wellness-keskuses Orhidee.
Wellness-keskuses Orhidee saab lõõgastuda

 • värviteraapilises aurusaunas
 • aroomi-aurusaunas
 • u 50 C ainulaadses meesaunas, kus saab endale teha kogu keha maski meega
 • tuttavas Soome saunas
 • karastada ennast 10ºC veega "jääaugus"
 • Jaapani saunas, kus on veetemperatuur 40ºC
 • aroomisaunas
 • sanaariumis
 • vahelduvate värvidega basseinis, kus on neli erinevale kehapiirkonnale mõeldud veealuse massaaži kohta
 • puhata troopilises talveaias lamamistoolidel
 • nautida kohvi, teed, vett ja puuvilju
 • kasutada hinna sisse kuuluvat hommikumantlit ja saunalinasidIgal neljapäeval (va erandjuhtudel) on sul võimalus käia oma tantsuoskust lihvimas Kohtla-Järve kultuurikeskuses juhendaja Ainikki Seppari käe all.
Juhul kui mõnel neljapäeval trenn ära jääb edastab selle info teile juhendaja e-maili teel. Kui sul on küsimusi või muresid pöördu Ainikki poole telefonil 5300 8866.
ERAK liikmetele on osalemine TASUTA!
 

DETSEMBER 2019

Esmaspäeval, 2. detsembril
kell 19 kontsert „Maa ja taeva vehel“. Mari Jürjens on vabakutseline näitleja, laululooja ja laulja. Ta on välja andnud kolm autoriloominguga sooloalbumit: debüüt „22“ (2010), „Maa saab taevani“ (2013) ning „27“ (2016).Kolmapäeval, 4. detsembril kell 19 ERAK esinduse osalemine Vanameistri Topeltvixi muusikaviktoriinil.

Osalema on oodatud ka kõik teised sõprus- ja meeskonnad. Võta korraldajatega ühendust FB vahendusel (https://www.facebook.com/events/370085697240888/) või mine lihtsalt õigeks ajaks kohale ;)

cid:image002.png@01D5A929.670E6E90

Neljapäeval, 5. detsembril kell 18 Tulivee turismikeskuse külastus ja vestlusõhtu Heigo Pritsiga. Peale seda naudime Tulivee rannarestorani maitseid ning üksteise seltskonda.Esmaspäeval, 9. detsembril kell 18 Eesti riigiametnike klubi Jõuluootuse heategevusõhtu Purtse pruulikoja vastavatud mekitoas. Õhtu muusikalise poole eest vastutab muhe muusik ja helilooja ning ansamblist Jäääär tuntud Tõnu Timm oma põnevate pillide ja lugudega. Esmaspäeval, 16. detsembril kell 17.30 kingituste pakkimise töötuba. Töötuba juhendab florist Tiia Prii, kelle seaded rõõmustavad kohalikke juba 30 aastat.HEATEGEVUSKAMPAANIA

Kutsun sind ka sel aastal koos heategevusfondiga Minu Unistuste Päev kinkima jõulurõõmu!
 
Minu Unistuste Päev viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi.
Me ei unusta jõulude ajal neid pisikesi patsiente, kes peavad selle imelise aja veetma haiglaseinte vahel.
Unistuste Päeva Ida-Viru tiim koostöös Eesti riigiametnike klubiga tõmbab pähe päkapikumütsid ning lähme ühiselt Ida-Viru Keskhaigla ja Narva Haigla lasteosakondadesse viima kingitusi ja jõulurõõmu.
NOVEMBER 2019

7. novembril kell 17-20.30 Naised Ettevõtluses projekti “Kõik on võimalik” koolitusseminar JÕHVIS “Kuidas kasvatada ettevõtet”
 
Sul on ettevõte olemas, aga ei ole õiget hoogu sisse saanud?
Sa ei tea, kuidas edukalt oma toodet müüa ja oluliselt kliendibaasi laiendada?
Sa soovid kaasata oma meeskonda uusi inimesi ja luua tugev ja edukas meeskond.
Kuidas praktikas ettevõtte laiendamisega alustada?
 
REGISTREERI SIIN - http://bit.ly/35lWSVU ja tasu ka osalustasu!Neljapäeval, 7. novembril 2019 Mäetaguse rahvamajas Liina Pulgese monotaidlus #aastaema2

Liinal oli ideaalne elu - kaks last, abikaasa ning suurepärane töö. Siis arvas ta, et võiks saada kolmanda lapse ja sai kaksikud... Ohtra foto- ja videomaterjaliga hoiatusloeng sellest, miks koolis läbinisti viieline tüdruk Liina on nüüd vaid nelja lapse ema ning kuidas teil kõigil on võimalik tema vigu vältida.
Tähelepanu! Lavastus on tugeva rasestumisvastase toimega! Enne piletiostu palume konsulteerida abikaasa või apteekriga! Etendus kestab umbes kaks tundi, ühe vaheajaga, alla 18 mittesoovitatav. Mõeldud vallalistele, kuid sobilik vaid lapsevanematele.15. novembril kell 13 Kohtla-Järve kultuurikeskuses Rakvere teatri noortepõnevik "Verikambi"

Isadepäeva puhul kutsun kõiki üles veetma üheskoos aega ja mis võiks olla parem kui teha seda põneva teatrietendusega. 
Etendusest: Neli keskkooliõpilast eksivad metsa ja on sunnitud veetma öö vanas mahajäetud vesiveskis. Veski vaikivatest seintest imbub iidset kurjust ning üks ammune kriipiv lugu vajab lahendust. Sellest ööst saab alguse tumedate sündmuste pööris, mis noored endasse tõmbab ning nende elusid jäädavalt muudab. Aastasadade tagant ähvardav needus, surnud tüdruku pilt vanas fotoalbumis ja verine käejälg seinal on selle kummitusliku loo üksikud pusletükid, mida noored püüavad kokku sobitada. Kas keegi peab kunagi toime pandud ebaõigluse eest maksma? Aga kes? Ja miks?

See on lugu ebaõiglusest ja andestusest, eneseleidmisest ning armastusest, mis ulatub üle surma piiride.19. novembril TASUTA Arvutigraafika õpituba algajale

Kui sinu igapäevaste tööülesannete hulka kuulub erinevate materjalide kujundamine või sooviksid ennast selles vallas lihtsalt täiendada, siis ootan sind osalema Eesti riigiametnike klubi poolt korraldatavatesse TASUTA arvutigraafika õpitubadesse, mis toimuvad 19. novembril meie klubiruumis Jõhvi kontserdimajas.
 
Vastavalt sinu vajadustele on valida põhjalikuma päevase koolituse ja õhtuse lühikoolituse vahel.
Neile, kelle tööandja huvides oleks töötaja pädevus plakatite, sotsiaalmeediapostituste, kutsete jmt kujundamisel soovitan valida päevase koolituse.
 
Lisaks sellele on meie Narvas elavatel liikmetel (ja kõigil teistel) võimalus 21.11 nautida toredat filmiõhtut:
Narva eesti keele maja kutsub homsele filmiõhtule “Kastist väljas”.
Hea film on, kindlasti väärt vaatamist. Külaline on meil ka: professionaalne jalgpallur Joseph Saliste.

Ära unusta, et 22.–24. novembrini toimub Kohtla-Järve kultuurikeskuses esmakordselt KinoFF. KinoFF on Pimedate Ööde Filmifestivali alafestival, mille põhifookuses on Venemaa kaasaaegne kino.

Festivali põhiprogrammis on seitse filmi, millest viis jagasid tänavu kõige olulisemal Vene filmide festivalil Kinotavr auhinnalisi kohti. Tutvu programmiga ja osta piletid SIIT.


Esmaspäeval, 25. novembril kell 18 toimub suure huvi tõttu klaasisulatuse töötuba vol 2. Kohad on täis, kuid ootame sind osalema meie järgmistesse töötubadesse.Teisipäeval, 26. novembril on Sul valida kahe toreda ürituse vahel:
 
Kell 18 on Kinos Amadeus põnev filmi- ja vestlusõhtu. Külas režissöör Jaanis Valk.
Dokumentaalfilm Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval paneb noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis teda seda kõike läbi tegema. Kangelase püsimatu meel, aastate pikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalset arhiivimaterjali avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele ning tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning maailma, millega tal tuli rinda pista, et selleni jõuda.

ERAK liikmele TASUTA! Kaaslasele 4 eurot. Registreeru