Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

Uudised

21/04/2015 16:21  06.05.15. lauamänguõhtu
6. mail kell 19.00 mängime taas Jõhvi Kontserdimajas ERAK ruumis põnevaid ja kaasahaaravaid lauamänge. Mänge tutvustab meile taas Vanglate Osakonna Karistuse täideviimise talituse nõunik Liisi Mets. 

Üheks mängudest, mis proovimisele tuleb sel õhtul, on populaarne "Katani asustajad", mida ka eelmisel korral juba mängisime.

Katan on muistsetes kaartides mainitud oivaline maa. Mängijad on kolonisaatorid, kes on leidnud peale kauakestvaid otsinguid Katani viljaka maa ja hakkavad seda asustama väikeriikidega. Katan koosneb viite erinevast tüüpi maastikuväljadest, mis toodavad erinevat saaki. Mängu käigus teenivad mängijad kauplemiseks väärtuslikku saaki ja ehitavad saadud ressurssidega väikeriigi tänavaid, külasid ja linnu. Saak oleneb nii maaväljast, kuhu iga mängija on ehitanud oma küla, kui ka iga mängukorra ajal kahe täringuga visatud numbrikombinatsioonist. Mängija, kes esimesena kogub kümme võidupunkti, on mängu võitja ja Katani valitseja. Punkte annavad ehitatud külad, linnad ja erikaardid. Üks toredamatest mängu omadustest on mängijate võimalus omavahel kaubelda. Mängu käigus saab tihti üks mängija ainult ühte tüüpi saaki, teine mängija aga ainult teist tüüpi. Et mõlemal mängijal oleks arenemisvõimalus, peavad nad omavahel kokku leppima ning saaki vahetama. Teise mängija kauplema veenmiseks tuleb appi võtta oma parim kaupmeheanne. Võimalik, et mängu käigus avastad endas suurepärase näitleja - mäng haarab Sind kiiresti muistsesse seiklusloosse (Allikas: www.taibumangud.ee). 

Samuti võtame jälle ette väga lihtsa ja lõbusa mängu nimega No merci. Mängu põhimõte: Igal mängijal on enda ees 4 tagurpidi kaarti. Kaardid on väärtustega 0 kuni 9, lisaks veel kolme sorti erikaarte. Mängu jooksul üritavad mängijad endale saada madalaima väärtusega kaarte ning vältida suuri numbreid. Asja teeb keeruliseks see, et kaardid vahetavad pidevalt asukohta ning mängijad peavad neid hoolega meeles pidama. Lõpuks pole ükski kaart seal, kus sa arvad seda olevat. Vooru lõpus pöörab iga mängija ümber oma kaardid ning liidab kokku neil olevad arvud. Punktisummad märgitakse üles punktilehele. Mängija, kel on pärast viimase vooru lõppu väikseim kogusumma, võidab.

Tule ja võta osa! Anna tulekust märku: inger.viirpalu@just.ee