Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

Uudised

11/02/2016 16:21  18.2.16. vestleme Urmas Reinsaluga: tuhat avaliku sektori töökohta Ida-Virumaale
Oled oodatud 18. veebruaril kell 19 Eesti Riigiametnike Klubisse kuulama ja osalema põneval vestlusel justiitsminister Urmas Reinsaluga. 

Justiitsminister Urmas Reinsalu tegi ettepaneku, et Ida-Virumaal võiks riigi kohaolekut suurendada viies sinna lähiaastatel ligi tuhat avaliku sektori töökohta.

Ministri ettepaneku kohaselt võiks kohtute haldus- ja tugiteenustest Ida-Virumaale viia kuni 50 töökohta, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse IT-abist 8 töökohta, Riigi Tugiteenuste Keskusest 80 töökohta, Narva Eesti keele maja loomiseks 20 töökohta, Sisekaitseakadeemiast 60–70 õppejõu töökohta ja kuni 100 mitteõppejõu töökohta, Eesti Energia peakontorist umbes 400 töökohta, Keskkonnaministeeriumi valitsemisalast vähemalt 200 töökohta ja Sotsiaalkindlustusameti keskaparaadist umbes 100 töökohta. Antud numbrid ei ole kindlasti lõplikud ja muutumatud, vaid näitavad esialgseid plaane.

Reinsalu tõi välja, et kuigi Ida-Virumaa on hea ettevõtluse ja tööturu arengu potentsiaaliga maakond, on teatud edusammudest hoolimata see piirkond jäänud teistest maakondadest oluliselt maha mitmete sotsiaalmajanduslike näitajate poolest. Reinsalu tõi ka välja hiljuti Ida-Virumaa tööhõivet negatiivselt mõjutanud töökohtade koondamised suurettevõtetes, mis ilmestab veel enamgi tõsiasja, et maakonnas on Eesti kõrgeim töötuse määr ning suhtelises vaevuses elavate inimeste osakaal. Minister tõdes, suhteliselt madal eesti keele kõnelejate arv muudab väljakutseks piirkonna tugevama sidustamise muu Eestiga. Sidustamist on aga vaja, sest Riigitunnetuse uuringute kohaselt tunnevad Ida-Viru elanikud end kõige vähem seotuna Eestiga.

Minister on seisukohal, et riigiasutuste ületoomine või rajamine Ida-Virumaale suurendaks kohalike väheintegreeritud elanike teadlikkust Eesti riigi tegevusest ning nad saaksid isiklikke positiivseid kogemusi seoses Eesti riigi toimimisega. Reinsalu lisas, et teisese kasuna võib välja tuua riigiasutuste lisandumisel juurde tuleva ametnike ja lojaalsete elanike hulga. 

Kui osaled, anna palun teada sellest aadressil inger.viirpalu@just.ee