Eesti English Русский
«
»

File Moodulid/CMS/News/NewsFront/NewsMini_list.tpl does not exist

13.09.16. vestlusõhtu Hardo Pajulaga: Edmund Burke´i Selts ja konservatiivsus

13. septembril kell 18 toimub Eesti Riigiametnike Klubis vestlusõhtu kolumnisti ja majanduseksperdi Hardo Pajulaga. Pajula räägib meile, kuidas asutas koos Estonian Business Schooli lektori Karmo Kroosiga mittetulundusühingu Edmund Burke'i Selts, mille põhikirjajärgne eesmärk on kaitsta konservatiivset ilmavaadet. 


Pajula ja Kroosi sõnul on selge, et ühe kindla ilmavaate kaitseks loodud ühing ei saa olla apoliitiline, ent samas distantseerivad nad end igasugusest parteipoliitikast. Enda sõnul kavatsevad nad võtta sisse koha «kodumaise poliithoone seni asustamata teisel korrusel ja pakkuda ideid ning kohta vabaks ja viisakaks mõttevahetuseks kõigile erakondadele».

«Meilt on küsitud, kas me üritame ühiskonda parandada. Traditsioonilise Briti konservatismi imetlejatena tsiteerime vastuseks Enoch Powelli: «Kõik poliitilised karjäärid, kui need just ootamatult oma tipus ei katke, lõppevad läbikukkumisega. Sest poliitika ja inimelu olemus on just selline.»,» ütlesid Pajula ja Kroos. - Postimees

Palun anna vestlusõhtul osalemisest teada: inger.viirpalu@just.ee