Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

10.04. Veinikoolitus

Hispaania - Rioja veiniõhtu Veinimaailmaga

Kuuldes sõna Hispaania - tekib kujutluspilt eksootilistest randadest, härjavõitlusest, flamencot tantsivatest naistest volangilistes rahvusriietes ja loomulikult ohtrast veinist.

Vein sünnib viinamarjadest ja on hispaaniastele samaväärne, kui eestlasele vili.

Soodne kliima ja pinnas annavad võimaluse kasvatada kõiki maailmas levinuid viinamarjasorte, alates Cabernet Sauvignon'ist kuni kohalikku tähistust omavate sortideni

Rioja on kõige tuntum Hispaania veiniregioon, eriti punaste veinide osas, kuigi valmistatakse ka valgeid ja rose veine. Rioja jaguneb omakorda kolmeks alampiirkonnaks. Briljantselt aromaatsed, delikaatsed ja kvaliteetsed veinid on Rioja tunnus. Reserva veinid on ideaalsed säilitamiseks.

Piirkonna keskus on Haro, väike linn 13 uhke bodegaga, mida ümbritseb imeilus maastik: pikad paplid ja eukalüptid ääristavad maanteid, mäenõlvi katavad viljapuuaiad vaheldumisi veinipõldudega. 

Tähtsaim on siin punane vein, valmistatud Tempranillo, Garnacha, Graciano või Mazuelo (ehk Carińena, Carignan) viinamarjadest. 

10. aprilli veiniõhtul teemegi rännaku läbi selle piirkonna. Naudime häid veine ja vahetame mõtteid. Osalustasu ERAK liikmele on 5 eurot, mille saab ülekandega tasuda Rahandusministeeriumi kontole, kuhu liikmemakse kogume. Palun osalemisest kindlasti teada anda.