Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

06.04.17. Veinikoolitus: pimedegustatsioon

6. aprillil kell 18 koguneme Jõhvi Kontserdimajja ERAK ruumi, et taas osa saada Veinimaailma meeleolukast koolitusest Jaanus Lajali seltsis. Osalemise tasu ERAK liikmele on 5 eurot. Osalemise soovid on oodatud aadressil: inger.viirpalu@just.ee või tel. 58282307

Horisontaalse degustatsiooni juures jäädakse sama aastakäigu juurde, kuid proovitakse erinevate tootjate veine.

Ühe ja sama viinamarjasordi erinevus sõltuvalt kasvupiirkonnast

Viinamarjade unikaalsed sordiomadused kajastuvad istanduses, veini töötlemisprotsessis ning valmis tootes. Istanduse mullastiku koostis ja taime arengut mõjutav kliima on valmis veini maitsele aluse panijad. Üks ja seesama viinamarjasort väljendab end igas piirkonnas täiesti erinevalt: mõnes paigas on saagirikkam, mõnes hapete vaesem või suhkrute rikkam, teatud tingimustel areneb vili aeglasemat jne, maitsevariatsioonide rikkus on väga suur. 

Koolitusel võtame ühe viinamarjasordi mis on kasvanud ühel ja samal aastal, kuid veinid on toodetud erinevates tootmispiirkondades. Nii saame eristada regioonide erinevad tunnusmaitseid. Degustatsioon õpetab aroomidetailide märkamist ja aitab hiljem valida isiklikule maitsemeelele parimat tootmisregiooni just selle viinamarjasordi jaoks.  (allikas: Veinimaailm)